ŞB
Soru Sahibi
1 Kasım 2017 19:36

Konversıyon

Mrb hocam kardeşim 20 yasında konversıyon bozukluğu teşhısı konuldu hergece ağrıları kasılmaları bayılmaları oluyor sürekli acile götürmek durumunda kalıyorum çıkış yoLu bulamıyorum Lütfen yardımcı olun teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Bu tür bozuklukların hem ilaçlar ile, hem de terapi ile tedavisi mümkündür. Öncelikle isteyerek/bilerek yaptığı bir davranış olduğunu düşünmeyin, suçlayıcı bir tavır göstermeyin. Bir psikiyatri hekimine başvurması için destekleyici ve motive edici olun. Bu süreçte siz de destek alabilirsiniz. Hasta yakını olarak sürekli endişeli olmak ne yazık ki hastalığın gidişatını olumsuz etkiler. bi

1 Kasım 2017 23:30