AE
Soru Sahibi
14 Ocak 2018 22:31

Konjuktivit Türü Akıntı.Viral Enf.

Merhaba Hocam, Hocam 2 ay sonra 4 yaşında olacak bir kızımız var.Kedisi minyon tipli,13.5 kg. ağırlığında ve 96 cm boya sahip.Hocam kızımızdaki gözlemlediğimiz sorun;6 ay önce ilk belirti ile başladı,vücudunda viral enfeksiyon var ise,nezle yada gribal bir durum söz konusu ise veya alerjen etkilere baglı bir rahatsızlığı var ise gözleri kızarır ve tıpkı konjuktivit gibi semptomlar gösteriyor,iki gözü birden burun taraflarındaki yönlerden göz uçlarından enfekte renkte akıntı gözlemlenmektedir.Bu durumu bir kaç hekim ile istisare ettik lakin 3 üde birbirinden farklı tedavi şekilleri ve tanılar önerdi,biz kararsızız bu konuda.Kızımızın neyi var sizce ? Sadece viral enf. zamanlarında akıyor.Gözyaşı akımda sorun yok,tıkalı bir kanal gözlemlemedik.Teşekkürler iyi çalışmalar efendim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Altuğ Çetinkaya
Göz Hastalıkları

Merhaba, Grip ya da alelrji durumunda gözde geçici kızarıklık olması doğaldır; tedavi gerektirmez. Tarif ettiğiniz akıntılı çapaklı durum ise gözyaşı kanal çıkışında darlıktan kaynaklı olabilir. İnfeksiyon ya da allerji durumlarında burun içindeki şişme nedeniyle kısmi darlık tama dönüşüp tarif ettiğiniz geçici bulguları verebilir. Teşhis koymak için tabii en doğrusu minik kızımızı muayene etmek olacaktır, o zaman daha net bir cevap verebilirim. Selamlar, saygılar...

17 Ocak 2018 11:50