KS
Soru Sahibi
27 Şubat 2019 19:13

Koltuk altı lenf nodları

koltuk altı lenf nodu merhaba meme usg sonucunda; sol retroareolar bölgede 3 mm kistik lezyon izlenmiştir. sağ meme saat 6 hizası periareolar bölgede 5 mm boyutunda lobule kontürlü kisttik lezyon izlenmiştir. büyüklükleri solda 26x8 mm, sağda 20x6 mm boyutunda olmak üzere bilateral aksiler bölgede hafif hipertrofik korteksli yağlı hilusları seçilen oval şekilli lenf nodları izlenmiştir. şeklinde rapor çıktı. lenf nodlarının büyüklüğü nedeniyle antibiyotik tedavisi başlandı ancak şuan bir rahatsızlığım yok. kan tahlili vs. de istenmedi. endişe edilecek bir bulgu var mıdır? şimdiden teşekkür ederim.

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Öner Menteş
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Semra Hanım, mevcut lenf nodları reaktif olabilir yani bir şeye reaksiyon sonucu büyümüş olabilirler. Koltuk altı için lazer epilasyon terlemeyi önleyici spreyler bu tür etki yapabilmektedir. Gece terlemeniz kilo kaybınız yoksa takip uygun olacaktır. Saygılarımla

28 Şubat 2019 12:27
KS
Soru Sahibi

Dönüşleriniz için çok teşekkür ederim hocam. Terleme ve kilo kaybı yok. Saygılar

2 Mart 2019 01:34
Doç. Dr. Öner Menteş
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Semra Hanım, Altı ay sonra başka bir merkezde meme usg çektirerek BIRADS kategorisi yaptırılmasını istemeniz doğru olacaktır. Saygılarımla

2 Mart 2019 10:19