26 Ağustos 2015 20:13

kolrsterol

(#*** *** **) SORU Musat TRAKTİ 57 YaşındaBolu / Emekli kolesterol (#*** *** **) SORU Musat TRAKTİ 57 YaşındaBolu / Emekli kolesterol (#*** *** **) SORU Musat TRAKTİ 57 YaşındaBolu / Emekli kolesterol (#*** *** **) SORU Musat TRAKTİ 57 YaşındaBolu / Emekli kolesterol Menü (#*** *** **) SORU Musat TRAKTİ 57 YaşındaBolu / Emekli kolesyerol Menü (#*** *** **) SORU Musat TRAKTİ57 YaşındaBolu / EmeklikolesterolHocam saygular 56 yasindayim son tahlilde hdl46 ldl143trig 168 tkoles 184 hbac1 5.2 ldlyi dusuremiyorum yuruyus yapmama ragmen hergun 45dakika bunu nasil dusurebilirim 8 jilo fazlaligim var bundan olabilirmi kolesterol ilaci kullanmak istemiyorum bana oneriniz yokmu prediyabetim aclik 94 tokluk155iasniyor ne yapayim ayrica esimin sonuclar ldl175hdl49 tkol226 trig180 sigara iciyor birakamiyor ldlyi nasil dusurebukiriz sekeri yok tansiyonu yok bu değerlerde LDL sonucunda LDL formülü ile yanlislik olmuş olabiliraittir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Murat Sezen
Aile Hekimliği

LDL ve HBA1c değerleriniz kötü sayılmaz,yaptıklarınız güzel devam edin moralinizi yüksek tutun 8 kg fazlalık için yediklerinizdeki karbonhidrat düzeyini mümkün olduğu kadar azaltın.Eğer kalp damar hastası değilseniz LDL nin daha fazla düşmesine gerek yok. Eşinizin tansiyonu ve şekeri olmaması iyi kilosu da normal sanıyorum ama bu LDL düzeyinin kendisine zarar vermesini istemiyorsa damarlarını korumak için sigarayı bırakmak zorunda,bunun için yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde sigarayı bıraktırma polikliniğinden yardım alabilir.

26 Ağustos 2015 22:56