KS
Soru Sahibi
30 Nisan 2020 21:51

Kolonya zehirlenmesi mi

İyi akşamlar. Ellerime bol kolonya dökmüştüm. O sırada dişim ağrıdı ve dayanamaýıp dişlerimi fırçaladım. Öncesinde ellerimi yikadım ama yine de agzimi durulama esnasinda ellerim kolonya kokuyordu. Yikadigim icin önemsemedim bu durumu. Şu an ağzımda acı bir tat var. Kolonyadan kaynaklı bir sorun mudur? Telâşlanılacak bir durum mu? Ağzıma kolonya kaçmış olabilir mi?

1 cevap
Cevaplar (1)

Acı tat kolonyanın içerisindeki esansından kaynaklıdır. Kolonya bilindik ve de güvenilir bir marka ise korkulacak bir durum söz konusu olmaz. Yani etil alkolden imal bir kolonya ise az miktar etil alkol zehirleyecek düzeyde etki yapmaz. 80 derece olduğu için kolonyalar ağız içi mukoza tahrişi yapabilir bu da kısa sürede iyileşir. Geçmiş olsun.

7 Mayıs 2020 06:10