AG
Soru Sahibi
13 Eylül 2019 01:24

Kolon ca hastası

Meraba hocam benm annem 54 yaşında ve kolon ca hastası. üç yıl önce kolondan ve karacigerden ameliyat oldu daha sonraki senelerdede rfa +radyoembolizasyon uygulandı. Kemoterapi alıyodu üç senedir. En son çektigi pET filminde heriki akciger,batında sağ lumbar nodda ve clavıcula ile paerietal kemikte metastaz yaparak hastalıgın ilerledigi söylenildi. Annemin bu hastalıgı yenme şansı var mıdır yada başka tedavi şekilleri ?

2 cevap
Cevaplar (2)

Çok geçmiş olsun Daha önce de evre 4 iken tedavilere çok iyi yanıt alınmış ve 3 yıl sürmüş. Doktorunuza başvurun tekrar tedaviyi degerlendirecektir.kemikler radyoterapi için değerlendirilmeli. Umutsuz hiçbir şey olmaz.

13 Eylül 2019 07:26
AG
Soru Sahibi

Cok tşk ederim cevabınız için. Yalnız doktoru stivargaya gectikten sonra vücuda dagılım yapmıs tekrar eski ilacına döncek flouracile. Bu sekildede ancak bir yıl yaşar dedi sizce başka doktorlara götürsek başka bi tedavi uygulamazlar mı

16 Eylül 2019 12:26

Kemikler için radyoterapi ve bifosfanat eklenmesi için değerlendirilmesini öneriyorum. İlaçların faydası olacaktır. Yaşam kalitesini arttıracaktır.

16 Eylül 2019 12:29