KS
Soru Sahibi
2 Mayıs 2021 14:55

KOLESTROL HAPİ

Hocam 2017 yılında koru hst kenan yılmaz ömürlü de korener arter 3 stend takıldı bir şikayetim yok stend takıldığı tarihteki ldl kolestrol 159 ogün bugündür 40 mg kolestrol hapi kullanıyorum kolestrol hapi kullanmak istemiyirum ömür boyu boy 1.65 kg 75 yaş 51 bana kısaca mümkünse hocam bilgi verebilirseniz çok rmutlu olacam tsk

3 cevap
Cevaplar (3)

Sefer bey mehaba, Bence 47 yaşında iken koroner damarlarınıza 3 tane stent takılmış olması, o dönemdeki LDL'nin sizin için yüksek olduğunun en önemli kanıtıdır. Kolesterol ilaçları ile uzun dönemde kalp krizi, felç ve ölüm riskiniz ciddi anlamda azalacaktır. Kullanmanız sizin lehinize olur. Neden kullanmak istemediğinizi bildirirseniz daha net bilgi verebilirim.

2 Mayıs 2021 20:30
KS
Soru Sahibi

Degerli Hocam değerli açıklamanız için çok teşekkür ederim. Kolestrol ilacı hakkında yapilan olumsuz yorumlar bağışıklık sistemini yok ettigi kötü hastalıklara ve kansere yol açtığı bu sebeple endiseye korkuya kapıldım size danışmak istedim hocam kullanmayi birakmak istiyorum birakmak için herhangi bir değer varmı ? ömür boyu kullanmak zorundamiyim hocam degerli vaktinizi ayırdığınız için çok teşekkür ederim. Saygılarımla

3 Mayıs 2021 23:10

Kolesterol ilaçları için bağışıklık sistemi ve kanserle ilgili olumsuz bir yan tesir söz konusu değil. Bence ömür boyu kullanmak sizin faydanıza olur. Kullanmayı bırakmak için alt sınır yok, sadece doz ayarlanabilir.

4 Mayıs 2021 22:19
KS
Soru Sahibi

Teşekkür ederim hocam . Sağlıklı günlerde görüşmek ümidiyle. Saygılarımla.

6 Mayıs 2021 11:14

Rica ederim, görüşmek üzere...

6 Mayıs 2021 21:57