BM
Soru Sahibi
30 Ağustos 2021 09:10

Kolesterolyulsekligi

Kolesterolyulsekligi Kolesterolyuksekligi saygilar bir yil aradan sonra yaptigim tahlilde hdl42 ldl175 tjol 223 trig167 yalniz tahlili ac karnina yaptim ama. bir cay kadigi corekotu yagi ixtim bu degerlere etki etmis olabilirmi ldlyi dusurmek icin hergun yarimsaat yuruyorum baska ne yapabilirim her gün 7zeytın hafyada3yumurta haftada 3kere bir tatlı kaşığı tahınpekmez karışımı yiyorum hbac1 5.2 dusuk cikti gunde 2gram metformin iciyorum bir gram a indireyimmi her gün bir bardak kefir ıcıyorum bunun ldlyı yükseltme tehlikesi varmı ayrıca

1 cevap
Cevaplar (1)

Anladığım kadarı ile diyabet hastasısınız. Ldl değeriniz de bir miktar yüksek. Egzersiz ve diyet ile LDL de düşme olmazsa kolesterol düşürücü ilaç başlanabilir. Ayrıca kardiyoloji muayenesi olmanızda da fayda var. Geçmiş olsun.

31 Ağustos 2021 11:13