BM
Soru Sahibi
25 Nisan 2021 12:58

Kolesterolyuksekligi

Kolrsterolyukseklıgı saygılar tahlilde HDL 40 LDL 140trig254tkol229hbac1 5.7dr ayrıca kolesterol ilaci almiyorum size güvendiğim için soruyorum ayrıca kolesterol ilaci almiyorum ne dersiniz sabaj10zeytın jaftada3yumurta bir tatlı kaşığı tahınpekmez karışımı yiyorum zararı varmı kolesterol düşürmek için beslenme onerınız yokmu kahvaltıda yanlısmı yapıyorum beni aydınlatırmısınız günde 5damla kabakyagi cıyorum ayrıca gunde1000mg omega3ıcıyorum trıglleserıtefaydası olurmuş esımde gıemens helo bakteri cıktı 3lu antibiyotik dışı tedavisi yokmu 14gun kullanılır degılmı eşim ayrıca kolon kanseri t3n1 teshisle ameliyat oldu iki yil evvel bu durum dezavantajı birbirini etkılermı kemoterapiye başladi6 seans gordu simdi iyi kontrole gidiyoruz nuks etmemesi icin oneriniz yokmu tesekjurler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Başçı
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Kolesterol düzeyleri açısından ilaç kullanma endikasyonunuz yok görünüyor. Diyet ve aldığınız omega3 vs yeterli olduğunu düşünüyorum. Kolon kanseri tedavisi genelde gayet başarılıdır. Lipitlerle kolon kanserinin bir bağlantısı yok. Özel bir beslenme önerim yok. İyi günler

26 Nisan 2021 13:32