TB
Soru Sahibi
1 Şubat 2018 08:26

Kolesterolyuksekligi

Menüdoktor Ana sayfaBenimsayfamSorularım (#*** *** **) SORU Jokesterokyuksejkigi SORU Kolesterolyuksekligi Hocam saygılar benim ve eşimin son tahlil sonuçları şöyle benim hdl43 ldl160,trig138tkol229hbac1 5.6 ldlyi düşünemiyorum gergin sabah10zeytin haftada3gyumurta bir tatlı kaşığı keçiboynuzu özü yiyorum önemli zararları varmı eşim hdl60ldl170trig86tkol224hbac1 kolesterolyuksekligi5.9 onunda ldlsi yüksek kolesterol ilacını unutkanlık sersemlik yaptığı için icemiyoruz hergun150mg ecopirini 2mizde içiyoruz zararı varmi hocam kırmızı pirinç mayası hapı önerildi KU Lanayimi Gi Daha Fazla *** *** ** / Biz Türkiye'yizdr omega3veya .bazıları omega369kullanmami öneriyor sizin görüşünüz nedir onerirsinx

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Mehmet Aydın
Aile Hekimliği

merhabalar öncelikle yaşınız önemli ilaç kullanımında ve ek hastalık varmı oda lazım değerleri buna göre değerlendirirsek ii olur. total kolesterol 200 üstü istemiyoruz siznkiler çok yüksek değil badem ceviz taze yerseniz birazda diyet ile düşer. ecopirin 55 y üstü öneriyoruz ama mide rahatsızlığı olmaması lazım ii günler.

1 Şubat 2018 10:03