bm
Soru Sahibi
28 Eylül 2014 10:16

kolesterol

hocam saygılar yenı yaptıgım tahlıl sonuclarını yazıyorum degerlı gorusunuzu almak ıtıyorum tkoles 244 tıg 200 hdl 55 vldl 41ldl 147 hbac1 5*1 ferrıtın 47 demır 139 demır baglama 223 tsh 1*38 kolesterol hapı almam dogru olurmu pre dıyabetım var HOCAM SONUCLAR NASIL onerınıze tesekkurler tam hemogram normalaclık seker *** *** ** tokluk azamı 150ı asmıyor hocam kolesterolu nasıl bır dıyetle dusurebılırım gunde 1 tatlı kasıgıogutulmemıs keten tohumu alıyorum zzararı varmı onerınıze tesekkurler beslenme onerınız yokmu

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Filiz Yücel
Aile Hekimliği

MERHABA. EĞER AÇLIK KŞ:100'ÜN ÜZERİNE İKİ DEFA AŞTIYSA ŞEKER YÜKLEME TESTİ YAPTIRMANIZI ÖNERİRİM. ŞEKER YÜKLEME TESTİNİN SONUCUNA GÖRE DİYABETİK BİR DURUM VARSA LDL: 100'ÜN ALTINDA OLMASI GEREKİR. O ZAMAN KOLESTOROL İÇİN DİYET VE İLAÇ BAŞLANMASI GEREKEBİLİR. FE VE TİROİD HORMON SEVİYELERİNİZ NORMAL.KOLESTOROLÜNÜZÜ DÜŞÜRMEK İÇİN KİLO DURUMUNA GÖRE BİR DİYETİSYEN İLE GÖRÜŞMENİZİ TAVSİYE EDERİM. KETEN TOHUMU İLE İLGİLİ HERHANGİ BİR ÇALIŞMA OLMADIĞI İÇİN ZARARI KONUSUNDA BİLGİM YOK. GEÇMİŞ OLSUN.

1 Ekim 2014 10:18