AM
Soru Sahibi
9 Ağustos 2014 15:17

kolesterol

hocam saygılar yenı yaptıgım tahlıl sonuclarını yazıyorum degerlı gorusunuzu almak ıtıyorum tkoles 244 tıg 200 hdl 55 vldl 41ldl 147 hbac1 5*1 ferrıtın 47 demır 139 demır baglama 223 tsh 1*38 kolesterol hapı almam dogru olurmu pre dıyabetım var HOCAM SONUCLAR NASIL onerınıze tesekkurler tam hemogram normalaclık seker *** *** ** tokluk azamı 150ı asmıyor hocam kolesterolu nasıl bır dıyetle dusurebılırım gunde 1 tatlı kasıgı keten tohumu alıyorum zzararı varmı onerınıze tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)

Şeker tetkikleriniz güzel.Kolesterol ve trigliserid için egzeriz ve hafif diyet öneririm.Kalp damar hastalığınz yok ise hayvani yağı azaltıp spor yapınız.Keten tohumu diyetlerde de öneriliyor.

8 Eylül 2014 14:54