TB
Soru Sahibi
30 Temmuz 2014 17:10

kolesterol

hocam saygılar yenı yaptıgım tahlıl sonuclarını yazıyorum degerlı gorusunuzu almak ıtıyorum tkoles 244 tıg 200 hdl 55 vldl 41ldl 147 hbac1 5*1 ferrıtın 47 demır 139 demır baglama 223 tsh 1*38 kolesterol hapı almam dogru olurmu pre dıyabetım var HOCAM SONUCLAR NASIL onerınıze tesekkurler tam hemogram normalaclık seker *** *** ** tokluk azamı 150ı asmıyor beslenme yonunden onerınız yokmu hergun 1 tatlı kasıgı keten tohumu alıyorum zararı varmı baska ne onerırsınız

1 cevap
Cevaplar (1)

Ben kapsül olarak balık yağı(tablet şeklinde) veya omega 3 yağı almanızı önereceğim. Keten tohumu da iyidir ama içinde Allah vergisi bir hormon vardır erkek hastalarımıza iyi gelmez. Balık yiyebilirsiniz. Salata olarak bol yeşillik tüketin. Üç ana üç ara öğün tüketmeniz gereken bir sistemle beslenmeniz gerekiyor. Yoksa hastalığınız ilerler. Kan sonuçları her laboratuvarın farklıdır bu yüzden yorum yapamıyorum. Mardin de ulaşabileceğiniz bir diyetisyen varsa şahsınıza özel bir diyet almanızı isticem sizden. Vaktiniz varsa da yürüyüş yapın kolesterol ve diğer kan yağlarının düşebilmesi için. Bir de bol su için. Çay su yerine sayılmaz.

30 Temmuz 2014 17:21