7 Nisan 2014 09:18

kolesterol

hocam saygılar evvelkı cevaplarınız ıcın tesekkurler hocam hergun omega3 ıhtıyacını gınde 1 tatlı kasıgı ogutulmus keten tohumu alıyorum kendımı ıyı hıısedıyorum acaba bunun bu dozda onemlı bır zararı olurmu sekerımede ıyı gelıyor hbac1 kontrol altında 5*8 hdl 41 ldl 143 tkol 219 trıg 150 keten tohumunun da buna bır katkısı olmazmı sımdıden tesekkurler baska onerınız yokmu LDLYI DUSURMENIN YOLU NE HERGUN 30 DAKIKA YURUYORUM SIGARA ICMIYORUM KOTU ALISKANLIGIM YOK

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Şeyhmus Bey. Sorunuzu okudum fakat sanırım bir yanlışlık oldu. Ben bu sitede daha önce hiç soru yanıtlamadım. Önceki cevaplar için teşekkür etmişsiniz fakat sorunuzu herhalde başka bir hekim yerine bana göndermişsiniz. Yine de ben sorunuza dair bildiklerimi paylaşayım. Keten tohumunun omega 3 içeriği hakkında bir bilgim yok ama kolesterol değerleriniz çok yüksek sayılmaz. Eğer şeker hastasıysanız LDL nizi ideal olarak 100'ün altına çekmek damar sağlığınız için iyi olur. Bunun için de diyetinize dikkat etmenin yanında hergün yaptığınız yürüyüşün çok faydası olacaktır. Sağlıcakla Kalın.

9 Nisan 2014 10:44