PE
Soru Sahibi
11 Haziran 2018 01:48

Kol ve bacaklarda ağrı

Hocam merhaba.17 yaşında ve fmf hastasıyım.Son birkaç haftadır sıkılıkla gelen dayanılmaz ağrılar yaşıyorum.Bu ağrılar önce sol kolumda olmaya başladı,birkaç gün sonra sağ bacağımla birlikte ağrımaya başladı.Bacaklarımdaki ağrı sadece diz altında,bileğime kadar.Sanki kasım ya da damarım çekiliyomuş gibi hissediyorum ve çok acı çekiyorum.Şuan ise sol-sağ bacak ve sol kolda dayanılmaz ağrılar devam ediyor.Hareketlerimi kısıtlıyor.Fmf ile alakası var mıdır ve sizce sorun nedir ve geçmesi için ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler:)

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Tarık Sarışık
Ortopedi ve Travmatoloji

Geçmiş olsun öncelikle. Fmf eklem ağrıları ile beraber gidebilen bir hastalıktır. Omuz kuşağından da başlayabiliyor tipik olarak. Fmf takibi yapan romatoloji, fizik tedavi , iç hastalıkları bölümüne gitseniz iyi olur

14 Haziran 2018 09:27