KM
Soru Sahibi
10 Ağustos 2021 23:46

Koku alamama ile alakali

Merhaba, ismim Ahmet Bandırma da yaşıyorum, Askeri Personel olarak görev yapıyorum. Hocam ben 2010 yılında kovite benzer bir grip rahatsızlığı yaşadım ve şiddetli burun tıkanıklığı akabinde koku kaybı basgosterdi. 2013 yılına kadar bu şekilde yaşadım. 2013 yılında sağolsun bir doktor bana kortizon tedavisi uyguladı ve ben koku alabildigimi anladım. Koku tamamen geri gelmişti fakat kortizonun etkisi bitince günün yarısı belki saat 13-14 civarına kadar koku alabiliyordum kalan zamanda koku yoktu, uzun bir süre bu şekilde yaşadım, bu arada alerji immunoterapi de yapıldı. Psikolojim alt üst , yediğim yeğin tadını alamıyorum. Koku varken iyi gittiğinde hayattan hiç zevk alamıyorum. Bana yardımcı olur musunuz nasıl bir yol izlemeliyim. Koku kompleks bir yapı ama tamamen kaybetmiş olsam hiç koku alamam geri dönme şansı nedir, tedavi olur mu? Saygilarimla

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Tuncay Tanış
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Merhaba ahmet burunda problem olma ihtimalin fazla muayene edip bakmak lazım.daha hızlı ileitşimmişin entukbb instagram adresinden yazabilirisn

13 Ağustos 2021 08:15