KD
Soru Sahibi
8 Temmuz 2014 11:51

kök delinmesi

Merhaba,iyi günler :) Dün diş hekimliği fakültesi hastanesinde apseli bir dişime kanal tedavisi uygulandı.. ( sağ alt,5.diş) uygulamayı stajer bir öğrenci yaptı,biraz tedirgin oldum :( sanırım bir sorun var.. kanala yerleştirdiği ince iğne gibi olan materyallerle filme gittik,filmde görünen; iğnenin kökün dışına çıkmış olduğuydu :'( ..'biraz geniş olmuş bu,başka bi alet kullanacağım..' şeklinde bi açıklama yaptı stajer öğrenci,ben tepki verince.. Benim dişim zaten şiş haldeydi yapılmadan önce de..Şu an daha beter şişmiş durumda,,yüzüme bakmak istemiyorum,yanağım çenem kocaman oldu.konuşmakta bile güçlük çekiyorum..moralim çok bozuk :( Bu sabah tekrar gittim fakülteye,doktorlar film çekmeyi reddettiler,olağan şey bunlar,antibiyotğini iç sen.dediler..augmentin 625mg ve flagyl 500 mg verildi bana.. Sorum şu olacak...Sizce kök delinmesi,enfeksiyonlu durumlarda kötü sonuçlara neden olur mu? :( İkinci sorum ise şu..ben ilaç yutamıyorum,augmentini, midemi bulandırsa da kaç parçaya kırıp içiyorum :( mecbur içmek zorundayım işte :(.. Sizce kırarak içmem bir sorun olur mu :'( Vaktinizi ayırdınız..Çok teşekkürler..

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Nüshet Doğan
Diş Hekimi , Endodonti (Kanal Tedavisi)

tableti kırarak içmeniz sorun olmaz.12 saatte bir her iki ilacınızı da için.(flagyl ve augmentin) geçmiş olsun

8 Temmuz 2014 16:57