fg
Soru Sahibi
20 Kasım 2015 17:59

koca kafam nazifimin mantarı

merhaba kedim 5 aylık.kulağında ve ayaklarında1 aydır mantar var.veterinere götürüyorum hergün.ama hiç iyilesme olmadı aksine mantarı büyüdü iki doz mantar aşısı yapıldı.3 doz bağısıklık güçlendirici aşı yapıldı.bu arada biz gidip gelirken mantar tedavisine karnı sisti yavrumun.çekilen filmlerde karaciğerinde sorun göründü.kan tahlil değerlerindede sorun çıktı.GLU 189 K 6.4 AMY 1395 ALT 504 VBC 36.56 GRA 33.86 LY% 6.6 MONO½0.9 GR½92 MCV 37 PLT 1252 MPV 9.6 serum takıldı ve sokol verildi.yediği mama hills İ/D KARNI BİRAZ İNDİ AMA HALA ENDİŞELİYİM.yavrumu hırpalamadan ve ilaç vermeden nasıl iyileştirebilirim.mantara şu an travogen sürüyorum ve öncesinde sirkeli suyla siliyorum.teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

merhaba mantar teşhisi kesinleştiyse tedavi yolu değiştirilebilir. mantar ilaçları ağırdır uzun süren tedavilerde karaciğer ve böbreklerde sıkıntı çıkartabilir. kültür yapılıp mantar türü ortaya çıkartılmalı ve nokta atışı tedavi yoluna gidilmelidir.

26 Kasım 2015 16:09