AA
Soru Sahibi
26 Kasım 2015 13:37

Kızgınlık dönemi

Merhaba,6 aylık dişi kedim kızgınlık dönemine girdi.Bugün 4.gün.Sakinleştirmek için ne yapabilirim?Kısırlaştırma operasyonu için durumun sonlanmasını bekliyorum ne zaman biter?Operasyon riskli mi?

1 cevap
Cevaplar (1)

merhaba kedinizi sakinleştirme adına yapılabileceklerden birisi onu çiftleştirmeniz, istemiyorsanız baskılatma yoluna gidebilirsiniz veterineriniz konusuna hakimse bunu yapabilir (bir doz hormon ve vajinal uyarım ile gerçekleştirilir iki gün üst üste yapılmasını öneririm). son yolumuz ise kısırlaştırmak; tabiki bu dönemde yapılması çok çok dikkat gerektirir çünkü kedinizin yumurtalıklarında aktifleşmiş ve atılmaya hazır yumurtalar var, en uygun zaman bu kızgınlık belirtilerinin en sakinleştiği dönemdir bu da kızgınlık başlangıcını takip eden 8.-10. (ortalama) günlere tekabül eder. Dikkatlice yapılacak bir operasyonla hiç bir sorun yaşamadan kediniz hayatına devam edecektir.

26 Kasım 2015 16:00