ÇK
Soru Sahibi
7 Aralık 2020 13:25

kısırlık olabilir mi

Doktor bey iyi günler, Eşim bundan yaklaşık 6 ay önce boş gebelik nedeniyle kürtaj oldu. Kürtaj sonrası adet görmeye başladıktan sonra korunmasız ilişkiye girmeye başladık ancak henüz gebe kalamadı. İleri tetkikler için muayene olmayı düşünüyoruz. Bu konuda rahimin kendini toplaması için bir süre gerektiği ve ondan sebep başarılı sonuç alamamış olma ihtimaliz var mıdır? Ne önerirsiniz. Saygılar sunarım.

2 cevap
Cevaplar (2)

kamil bey, erkeğin kısırlık ihtimli değerlendirmek kolay bir spermogramla analşılır

8 Aralık 2020 08:39
ÇK
Soru Sahibi

Doktor bey iyi günler, spermiyogram sonuçlarımı yorumlayabilir misiniz? Volum:3,5 ml Görünüm: normal Viskozite: normal Likefaksiyon: 15 dk Jelatin parçacıkları: yok Aglutinasyon: Var pH: 7,6 Konsantrasyon: 58 milyon/ ml Toplam sperm sayısı: 203 milyon motilite:%60 Progresif hareketlilik:%57 total progresif sperms sayısı:115 milyon Normal form: %4 baş anormalleri:%85 orta parça anormalleri:%6 kuyruk anormalleri: %5 yuvarlak hücre:100 bin Aglutinasyon ve normal form değerleri moralimi bozuyor açıkçası.

10 Ocak 2021 07:44

yazdığınız kadarıyla normal görünüyor

11 Ocak 2021 09:13