am
Soru Sahibi
11 Ekim 2013 20:40

kilo problemi

merhabalar kilo problemi ile ilgilidi. Sabah 6 kalkıyorum ve okula gidiyorum . Okulda başak eti light bisküvi bazende tost alıyorum sade. Bu zamanlarda baya kilo aldım 3 haftadan beri 1000 mg amoklavin kullanıyorum belki o yüzden olabilir her neyse popo bölgemden şikayetciyim sizce sabahları nasıl beslenecem acaba ? iştahim sabah kalkınca ve okulda light bisküvi alıyorum ve yedimi yine aç kalıyorum sonra bir sey daha alıyorum.Ekmek yemem pek tatlı ile aram iyi ama azalttım 2-3 günde 1 anca tatlı yiyorum. Meyveden almayı çalisiyorum .Haftanın bazı günleri 5 km yürüyorum kilo veremiyorum malesef simdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Sayın Mahmut Bey, Öncelikle okuldan aldığınız tost ya da light bisküvi ile yaptığınız kahvaltıyı yetersiz buldum. Size önerim, öncelike hergün 1 adet yumurta, 2x5 cm büyüklüğünde ve 1 cm kalınlığında (tercihen yarım yağlı) beyaz peynir ve tam tahıllı ekmek ile yapacağınız kahvaltıdır. Evde kahvaltı yapacak vaktiniz olmuyorsa yumurta ve peynir ile omlet yapıp tam tahıllı ekmeğin arasına koyun ve yanınıza alın. Light bisküvi ile beslendiğinizde kısa süreli bir tokluk hiisi yaşasanız da kısa süre sonra öncekinden daha fazla acıkmış olduğunuzu farkedersiniz. Bu da bir sonraki öğündeki besin tüketiminizi riske atar. Şekerli ve yağlı besinlere ilgi duymanıza sebep olabilir. Buna ek olarak, ekmek sakınılması gereken bir besin değildir. Önemli olan yeterli ve dengeli beslenebilmektir. Bu sayede her performanısınız artar hem kilo vermeniz kolaylaşır. Birçok danışanım, ilk geldiklerinde, geçmişte ciddi anlamda egzersiz yaptıkları helde zayıflayamadıklarından bahsederler. Ancak, beslenme düzenlerini yoluna koyar koymaz ayda 3-8 kg arası ağırlık kaybederler. Benim size tavsiyem, bulunduğunuz ildeki bir diyetisyene başvurmanızdır. Sevgiler...

1 Kasım 2013 17:37