kb
Soru Sahibi
25 Ekim 2018 11:49

KETON YARDIM

Merhaba hocam oğlum 4 yaşında ateşlendi karın ağrısı ve 2kez kustu doktorumuz ağzında keton kokusu var dedi ve idrar kan tahlili yaptı idrarda kanda glukoz normal değerlerde idrarda negatif fakat keton 100 cıktı bu arada crp de 4.75 bagdemcik iltahabida olmus crp yüksekliğinde keton yukselirmi endiseleniyorum lütfen cvbinizi bekliyorum şimdiden tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Ergun Çetinkaya
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları

Kusmaya bağlı keton pozitif çıkabilir, merak etmeyin. crp yüksekliğide enfeksiyona bağlıdır.

25 Ekim 2018 15:47