AM
Soru Sahibi
24 Ekim 2021 09:41

Kedi tırmalaması?

Merhabalar hocam beni 5 gün önce mahallemizde gayet sağlıklı görünen bir kedi tırmaladı tüyleri falan yumuşacıktı belli bakılıyor baya sevdirdi kendini kucağıma falan geldi bir 10-15 dk kucağımda sevdim kediyi sonra yere bırakacakken parmağımı çok küçük çizdi başta kan bile akmadı hemen eve çıkıp ellerimi güzelce yıkayıp kolonya sürdüm başta önemsemedim ama googleda araştırınca çok fazla bilgi kirliliği olduğundan endişelenip dün hastaneye gittim hemşire bana 3 günden sonra uygulama yapamıyoruz dedi ve elimdeki çiziğe baktı bundan hiçbir şey olmaz dedi yara da kabuk bağlamış iyileşiyor zaten 1 cm bile değil ama benim içim hala rahat etmiyor sizce kuduz yönünden bir sıkıntı olma ihtimali var mıdır teşekkür ederim şimdiden

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Ahmet Şahin Alpay
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Zannetmiyorum ama yine de kediyi izlemek gerekir. Eğer 10 gün içerisinde kaybolursa veya herhangi bir nedenle ölürse şüpheli kabul edilir.

25 Ekim 2021 16:37
AM
Soru Sahibi

Merhaba hocam içim rahat etmedi kediyi göremiyorum sokak kedisi sonuçta gittim oldum aşımı tırmalanalı 7 gün oluyor geç kalmadım dimi söyledim sordum geç kalmadınız dediler ama ben yine bi danışmak istedim

25 Ekim 2021 19:42
Uzm. Dr. Ahmet Şahin Alpay
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Geç kalmadınız. Enfeksiyon Hastalıkları uzmanına müracaat edin lütfen.

29 Ekim 2021 10:37