YA
Soru Sahibi
27 Ocak 2015 09:52

Kavitasyon

Merhaba! Ben bir güzellik merkezinde arkadaşımın tavsiyesiyle kavitasyon yaptırmaya başladım. şu an 3 seans oldu ve etkisi görmedim desem yalan olur. ancak ben aşırı kiloluyum (115 kg) bu işlemin bende etkisi ne olur? güzellik merkezindeki kişi yaklaşık 50-60 seansla (haftada 4 olmak üzere) benim tamamen incelebileceğimi söylüyor. bu arada hali hazırda zaten diyet yapıyordum ona devam ediyorum ve günde 20 dk yürüyüş yapıyorum. aklım çok karıştı, yardım ederseniz sevinirim.

2 cevap
Cevaplar (2)

Merhabalar Alev Hanım; Kavitasyon işlemine başlamadan önce bir doktor kontrolünden geçerek karaciğer bozukluğu, böbrek yetmezliği,diyabet, metabolizma bozukluğu ve lenfatik dolaşım bozukluğu gibi sağlık sorunlarınızın olmadığından ve gebelik şüphesi taşımadığınızdan emin olmanızı tavsiye ederim. Bütün bu bahsettiğim kriterler normal ise siz de başladığınız bu işlemden sonuç aldım diyebiliyorsanız devam etmenizde bir sakınca yoktur. Her geçen gün zayıflama-zayıflatma sektörüyle ilgili yeni yeni metodlar ortaya çıkmakta ancak bu metodların denenmesi, etkilerinin ve yan etkilerinin saptanması zaman almaktadır. Bu nedenle bir bilim insanı olarak, zayıflamanın kişiye özel bir beslenme programı ve etkili bir fiziksel aktiviteyle birlikte mümkün olabileceğini ve bunun yanı sıra ek yöntemlere gerek kalmayacağını düşünen bir diyetisyenim. Zaten yaşam biçimi haline gelmiş bir fiziksel aktivite ve beslenme alışkanlığı olmadan kalıcı kilolar vermek pek mümkün olamamaktadır. Zayıflama-zayıflatma işinde, işin yarısı beslenme ve fiziksel aktivite ise geri kalan yarısı psikolojidir, motivasyondur. Sizi bu yolda motive eden, psikolojik olarak da destekleyen yöntemleri bir uzman eşliğinde uygulamanızda bir sakınca yoktur. Sağlıklı Günler Dilerim...

30 Ocak 2015 10:26
YA
Soru Sahibi

Teşekkür ederim. Hangi hastanedesiniz acaba? sizden bir randevu almak isterim.

30 Ocak 2015 10:40

Türkiye Halk Sağlığı Kurumuna bağlı Yıldırım Toplum Sağlığı Merkezinde görev yapmaktayım. Aile hekiminize başvurarak tüm aile hekimliklerine ulaştırdığımız yazının ekinde bulunan tahlilleri yaptırdıktan sonra doktorunuz sonuçlarınızı değerlendirir. Eğer tahlil sonuçlarınız normal ise yani şeker, kolesterol, tiroid hormonu bozuklukları ve hipertansiyon gibi bir tanı almazsanız ve beden kitle indeksiniz 25-40 arasındaysa *** *** ** numaralı telefondan randevu alarak merkezimize başvurabilirsiz. Yıldırım ilçesi dışında bir ilçede oturuyorsanız aynı tahlil sonuçlarıyla bağlı bulunduğunuz ilçenin Toplum sağlığı merkezlerine ulaşarak randevu almanızı tavsiye ederim. Toplum sağlığı merkezlerinde beslenme ve diyet hizmeti ücretsiz olarak verilmektedir. Sağlıklı Günler Dilerim...

30 Ocak 2015 11:21