MD
Soru Sahibi
8 Mart 2021 09:41

Kaval kemiği agrisi

Merhaba doktor bey, Yürüyüş ve spor esnasında kaval kemiklerinde agri oluyor ve hareket kısıtlaması yaratıyor.neden kaynaklanıyor olabilir ve agri olsa dahi yurus spor ve yapmaya devam etmeli miyim.. Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ahmet Savran
Ortopedi ve Travmatoloji , El Cerrahisi ve Mikrocerrahi

Duygu hanım merhaba, özellikle sporcularda oluşabilen kaval kemiği ağrısı sebepleri arasında stres kırıkları veya diğer farklı tanılar olabiliyor. Koşmaya devam edip etmeme konusunda filminizi görmeden böyle bir risk almak doğru olmaz. Bir ortopedi uzmanına görünmeniz iyi olur. Geçmiş olsun.

8 Mart 2021 09:43