BS
Soru Sahibi
9 Eylül 2021 09:50

Kataraktsorunu

Kataraktsorunu Kataraktsorunu Kataraktligoz Kataraktligoz sebebiyle gorme tabakasinda odem olmus dideral mucatein nevanac damls hap onetildi sizin baska oneriniz yokmu ileri mitopi -12 diger gozumun nosuda ayni katarakt var birinde var diğerinde yokamelıyat miyopi yuzunden riskliymis oneriniz yokmu hocam intetnete goz icin kantaron yaginin birer damla konulmasinin iltihaplari onledigi gormeyi artirdigi yaziyor dogrumu yuksek miyopi olup korlukle ameliyat neticesi kor olabilirmi Göz kuruluğu icin dryek damla verdi bu damla zararı olurmu

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Güngör Sobacı
Göz Hastalıkları

Makula ödemi tedavisi uzun dönemde sonuç verebilir; körlük oluşturma olasılığı çok çok düşük. Kantaron yağı vb kullanmayınız.

13 Eylül 2021 12:19