YS
Soru Sahibi
4 Şubat 2015 10:58

Kasık Fıtığı ameliyatı sonrası

Hocam kasık Fıtığı ameliyatı oldum. Açık ameliyat. Ancak ameliyattan hemen sonra ameliyat Bölgesi'nden testisime kadar uzanan bir fazlalık(şişlik) var. Baskı uygulanınca biraz Ağrı da yapıyor. Sorun nedir ve ne yapmalıyım? Teşekkürler yaşım: 27

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Murat Çakmak
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi (Cerrahi) , Çocuk Ürolojisi

İyi günler, Yaşınız erişkin yaş grubunda konum değil ancak açık ameliyatlar sonrasında bölgedeki ödem ve şişlik ve ağrı bir müddet devam edebilmektedir. Ameliyatı ne zaman olduğunuzu yazmamışsınız bu yüzden değerlendirmek zor. Bölgede ısı artımı var mı o da önemli .En doğrusu ameliyatı yapan doktorunuza danışmanız. İyi günler.

4 Şubat 2015 15:47