UM
Soru Sahibi
12 Eylül 2017 19:47

Kasık fıtığı ameliyatı kısırlığa neden olur mu

Hocam merhaba eşim varikosel ameliyatı olmuştu değerleri de 6.ayda oldukça düzelmişti.Şöyle bir durum var eşimde iki tarafta da kasık fıtığı mevcutmuş biri ileri derecede.Fıtık ameliyatı sonrası sperm miktarı azalıyormuş diye duydum çok korktum.Öyle bir şey var mı ?Eşim ameliyat olmalı mı????Hocam sadece size güveniyorum şuan .Ona göre karar vereceğiz.Saygılarımla

1 cevap
Cevaplar (1)

Geçmiş olsun, Eşinizin ameliyat olması gerekiyor. Fıtık ameliyatlarının sprem azaltıcı bir etkisi yok. Sadece ameliyat esnasında sperm taşıyan kanalların yaralanması çok nadir görülebilecek bir komplikasyondur. Böyle bir nedenle ameliyat olmayıp, ileride fıtığın oluşturabileceği daha ciddi komplikasyonla maruz kalabilirsiniz. Mantıklı olanı en yakın zamanda ameliyat olmaktır. Saygılarımla

13 Eylül 2017 09:05