ym
Soru Sahibi
21 Temmuz 2021 06:17

Karın guruldaması dışkıda kan

İyi bayramlar hocam size bir sorum olacaltı 2016 tarihinde karın guruldaması makatta kan ve şişkinlik için endeskobi ve klonoskobi olmuştum spastik kolon teşhisi ve gastrit teşhisi konmuştu Gecen sene mide agrısı için endeskobi oldum antral gastrit cıktı..1 seneden beri şikayetlerim azaldı midemde agrı cok azaldı. Yalnız karında şişkinlik soldan sağa sagdan sola gecen kramp agrıları oluyo karın içinde gazım oluyo guruldamalarım var bi sert dışkılama bi yumuşak dışkılamam oluyo dışkımda mukos görüyorum en son kanlı dışkıladım dışkıdan sonra geldi kan genel cerraha gittim basur kanaması olduğunu söyledi.. memeler ele geliyo hissediyorum...tuvalet hissim geliyo gidiyom gaz cıkartıyorum..sabah karnım dümdüz ouyo akşama doğru şişkinlik oluyo..dünde büyük andestimi yaparken hafif ishal şeklinde yapayım dışkımla karışık kırmızı parcacıklar gördüm kan mı feğilmi tam emin olamadım karnımda kasılmalar huzursuzluk hissediyorum yapı olarak takıntılı biriyim..kabızlığım yok hergün cıkıyorum tuvalete..korkmaya başladım kötü hastalık mı diye gittiğim doktorlar ibs deyip 2 ilac yazıp gönderiyo...ailemde bagırsak kanseti öyküsü olan yok 45 yaşındayım...sizden bi yol göstermenizi istiyorum şimdiden tesekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yusuf Akcan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

son kolonoskopi olduğunuzdan bu yana Yaklaşık 5 yıl geçmiş. şikayetleri de gözönüne aldığımızda tekrar kolonoskopi yapılmasında bir mahsur yok

12 Ağustos 2021 10:57