GW
Soru Sahibi
3 Ağustos 2015 19:47

Karaciğer lezyonu hemanjiom

merhabalar hocam Annem yaklaşık 1 yıl önce safra ameliyatı olmuştu. Ağır bir ameliyat oldu. o dönemki mr ve ultrason sonuçları normaldi. Arada bir olan karın bölgesi agrıları nedeniyle tekrar ultrasona girdi . Sonuç Genel anlamda iyi ama '' karaciğer sağ lobda 27 mm boyutunda hiperekoik lezyon (hemanjiom?) '' ifadesi var. Doktor Bey takibe alalım dedi. Bu durum ne anlama gelmekte yapılması gereken bir işlem var mı ? Açıkcası korkulacak bir durum var mı onu merak ediyorum çünkü annem çok panik atak birisi çok fazla abartıyor ve korkuyor bu tip olayları. teşekkür ederim....

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Berkhan Savaşçın
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Karaciğeri için dinamik MRG tetkiki ile bu lezyonun hemangiom veya başka bir kitle mi olduğu anlaşılır. Bir gastrenteroloji uzmanı tarafından değerlendirilirse iyi olacaktır. Dilerseniz İzmir' de olduğunuz için bende yardımcı olurum. Geçmiş olsun.

7 Eylül 2015 11:12