28 Ağustos 2019 16:27

Karaciğer enzimi

Oyu günler hocam kızım 3 aylık ve karaciğer enzimlerinde alt ve ast değerleri yüksek çıkıyor daha öncesinde idrar yolu enfeksiyonundan dolayı hastahanade 1 hafta yattık *** *** ** tarihinde alt değeri 109 ast değeri 70 iken *** *** ** tarihinde alt değeri 111 ast değeri 78 cıktı doktoru gastroentroloji bölümüne götürmeniz gerekiyor dedi bi yardımcı olun lütfen artık çok çaresiz kaldım

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Aylin Yücel
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Geçirilen her tür enfeksiyon, ilaç kullanımı karaciğer enzimlerini yükseltebilir. Her yükseklik altta yatan bir karaciğer hastalığını göstermez. Enfeksiyon tablosu düzeldiyse, kontrol değerlerine baktırın. Yine yüksek gelirse gastroenteroloji poliklinigine başvurun lutfen.

15 Eylül 2019 09:31