AR
Soru Sahibi
7 Aralık 2018 15:23

kaplama sonrası diş ve diş eti kokması

Merhaba hocam.Ben on ay önce metal destekli kaplama yaptırdım ondan sonra köprü olan dişlerim ağrımaya başladı doktora gittim, dişlerimin iltihaplandığını ve kanal tedavisi olmam gerektiğini söyledi,ilaç yazdı kullandım sonra kanal tedavilerini yaptı. Ama yaklaşık bir aydan beridir köprü olan bir dişimden o kadar fena bir koku geliyor ki anlatamam.Bunun için de doktora gittim panoramik röntgen çektirdi baktı bişey yok dedi ve beni geri gönderdi,kokuya dayanamadığım için kaplamamı söktüm ama koku bir türlü gitmedi tekrar doktora gittim filmde bir şey çıkmıyor dedi ve kaplamayı geri yapıştırmak istedi ama ben razı olmadım.Dişim çok kötü kokuyor ne yapmam gerekiyor bilmiyorum acaba başka doktora mı gitsem lütfen yardımcı olun.Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Fatma Geyik Baştürk
Diş Hekimi , Endodonti (Kanal Tedavisi)

Merhabalar öncelikle geçmiş olsun. Genelde kök ucunda lezyon ( iltihap) olan dişlerde böyle kokular gelebiliyor, o bölgede ağrı şişlik var mı? görmek lazm. Şikayet protez yapıldıktan sonra mı başladı yoksa daha öncede var mıydı? Bu soruların cevapları önemli. Dilerseniz kliniğimize uğrayıp muayene olabilir daha detaylı bilgi alabilirsiniz

7 Aralık 2018 15:27