aa
Soru Sahibi
21 Ocak 2014 10:31

Kaplama altı ağrısız diş çürümesi

Sayın Aktan Bey, öncelikle iyi günler dilerim. 2 yıl önce, alt çene birinci azı dişimde çürümenin artması ve dolgunun düşmesi neticesinde doktorum, kaplama operasyonu yapmışlardı. ki gün öncesine kadar hiç bir rahatsızlığım yokken, yemek sonrasında kaplamada ufak çapta bir kırılma oldu. Ağrı olmamasına rağmen polikliniğe giderek muayene oldum. Çekilen filmde doktor alt dişimde çürümenin devam ettiğini ve kanal tedavisinin yapılmasının gerektiğini ifade ettiler. Ancak, kanal tedavisinde de dişimi kurtarabilmeleri konusunda kesin konuşmadılar. Bu durumda acı çekmediğim halde dişimi kaybetme riskini göze almalı mıyım?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Altan Kayserili
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Evet almalısınız. Eğer kanal tedavisi yapılmaz ise zaten o dişi kaybedeceksiniz. Lütfen doktorunuzun tavsiyelerine uyunuz. Eminim ki Dr nuz o dişi kurtarmak için elinden geleni yapacak ve kurtaracaktır. Ancak bilinmeli ki sıradışı koşullar dışında...

27 Mart 2014 11:28