DZ
Soru Sahibi
5 Ekim 2016 12:23

Kansizlikk

Kansizlik İyi gunler dr bey bi sorum olacakti 9 aylik kızım var dün kah tahlili yaptrmistik kan sonuçlarında Trombosit 493 Lenfosit 8.82 Ferritin 18 .27 diğer sonuçlar normal cikms hemoglobin 11.6 sonuçlar nasıl acaba bi anormallik var gbi smdiden tşk ederim iyi gunler bu arada trombosit yuksekligi doğuştan geçmiş olabilirmi çünkü bnde kan pihtilasmasi vardı gebeligimi kansulamdirici iğneyle devam ettirmiştim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ümit Köse
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Trombosit sayısı çok yüksek sayılmaz. Viral enfeksiyonlarda da yükselebilir. *** *** ** den yüksek olsaydı daha anlamlı olurdu. Bilinen bir hastalığı ve fizik muayene bulgusu yoksa tabi. Hemoglobin değeri bu ay grubu için zaten 11 in üzeri normal sayılabilir.sadece tahlillere bakarak soruyorsanız normal görünüyor. Tabi fizik muayenesini yapmadan birşey demek yine de doğru sayılmaz bence.

6 Ekim 2016 11:52