SA
Soru Sahibi
17 Temmuz 2015 08:31

kanser bulaşır mı

Dedem skuamoz mesane kanseri oldu ve ameliyat oldu. Şu an kanser temizlendi mi bilemiyoruz. 3 ay sonra kontrol edilecekmiş. Ürostomi torbasını ben boşaltıyorum. Elimde yara varken çıplak el ile boşaltmış oldum, ve idrarı yaralı elime bulaştı. Bana da kanser bulaşmış mıdır?Neye dikkat etmeliyim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dilek Erdem
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Kanser bulaşıcı bir hastalık değildir. Hijyene dikkat etmeniz yeterli olur.

22 Temmuz 2015 15:46