PF
Soru Sahibi
29 Temmuz 2021 22:49

Kanda Ck değeri yüksekliği

Sırt ağrısı şikayeti ile acil servise gittim akciğer tomografisi çekildi sonuç normal dediler EKG çekildi onunda sonucu normal dediler kan tahlili alındı tahlil sonucunda CK değeri 866 CK-MB değeri 19.6 çıktı CK enziminin sırt ağrısı yapabileceği söylenip kardiyoloji polikliniğine gitmem gerektiği söylendi ama EKG normal çıktı biontech ilk dozu olduktan sonra başladı bu sırt ağrısı ve yaklaşık 20 gündür sürüyor EKG normal çıkarken kalp ile ilgili bir sorun olabilir mi CK yüksekliğinin sebebi biontech aşısı yada başka birşey olabilir mi cevap verirseniz sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)

Troponin değeri de bakılması lazım. Eğer normal ise kalp kaynaklı değil. Biontech sonrası miyalji olabilir . Bol su için dinlenin. Geçmiş olsun

11 Ağustos 2021 21:09