GM
Soru Sahibi
3 Mayıs 2021 10:10

Kanal tedavisi

Merhabalar Rana Hanım. 3.5 yaşındaki kızım kanal tedavisi oldu fakat doktoru yarım bıraktı. 2. Kısımda tedaviye gittiğimizde iğneyi yaptı kızımın canı acıdığı için ağzını açmak istemedi ve tedavisi yarım kaldı. Doktoru genel anestezi ile yapmak istiyor fakat biz istemiyoruz. Sedasyonla bu diş yapılabilir mi? Bize yardımcı olur musunuz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Rana Özdemir
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhaba Mine Hanım, Tedavisi başlanan dişi, hangi aşamada işlemin yarım kaldığını, ne tür bir kanal tedavisine başlandığını ve hangi diş olduğunu görmeden yorum yapmam doğru olmaz. Fakat şunu söyleyebilirim; anlatıldığı gibi sedasyon çok basit, genel anestezi çok riskli değildir. Aksine ağız içi işlemleri sedasyondaki en riskli gruptur ve 10-15 dakika ile sınırlı işlemlerde tercih edilmelidir. Arzu ederseniz *** *** ** dan randevu alabilirsiniz. Gecmis olsun

5 Mayıs 2021 15:48