oo
Soru Sahibi
6 Kasım 2019 14:36

Kanal tedavisi

hocam benim tedavi gördüğüm hekim normal diş hekimi siz bu konuda uzman olduğunuz için sizden düşüncenizi rica ediyorum. hocam sol alt en arkadaki dişimin yanındaki ortadaki azı dişim çekildiği için üçlü köprü kararı sonrası o iki dişim kesildi. doktor dişin birinin zamanında derin dolgulu olduğunu en arkadaki dişinde üstünde bişi var dedi metalle değdirdiğinde ağrı yapıyordu köprü yapıldıktan sonra sıkıntı olmasın diye kanala karar verdiler. iki haftadır protezi takmıyor. her iki dişide şu ana kadar 4 kez pansuman yapıldı. ince uçlu aletle içini kazıyıp şırıngayla ilaç verdi sonra serum koydu hakkını yemeyeyim gerçekten hekim çok uğraştı. bugün 4. pansuman yapıldı ve hala ağrıyor ağrı kesici almak zorunda kaldım ve yine protezi takmadı bana içine koyduğu bir ilacın kişiden kişiye göre etki ettiğini bende farklı bir etki yarattığını ve bugün tekrar içini sökerek o ilacı koymiyacağını söyledi. hocam korkmaya başladım bu ağrılar kesilmesse iki dişimde durduk yere çekime gider diye.ve hocam protezsiz iki haftadır dişlerin o şekilde duruyor sakıncası olurmu hocam anlayışınız için teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Büşra Korkmaz
Diş Hekimi , Endodonti (Kanal Tedavisi)

Protezsiz kalmasında sakınca yok zaten dişlere kanal tedavisine başlandığı için hassasiyet vs olmaz. Bazı durumlarda dişteki enfeksiyon inatçıysa birkaç kez pansuman seansı yapmak gerekebiliyor, bu pansuman seanslarında ilaç yerleştirip yerleştirmemeye dişin durumuna göre hekim karar verir. Başlangıç durumunuzu bilmeden şu anki hale varsayımlarla burdan yorum yapmak da çok doğru değil işin açıkçası isterseniz muayene olmanız daha sağlıklı olur. İyi günler dilerim :)

6 Kasım 2019 15:15