SC
Soru Sahibi
3 Ağustos 2021 01:24

Kanal tedavisi sonrası burun kanaması

Merhaba Sag son azı dişime kanal tedavisi 2 seansta yapıldı. İkinci seansta doldurulurken kokler dezenfeksiyon sırasında canım acıdı. Sonrasında bir anestezi daha yapıldı. Doktor kokun sinuse yakın oldugundan dezenfektanın kaçtıgını yaktıgını söyledi. Burnun kanarsa normal dedi. Burnum nezle gibi dolu ve ara ara azıcık kanıyor. Bu doktorun beceriksizliği mi hatası mı nornal mi? Sinus communication olayından fazlası gibi geliyor bana. Cok tesekkur ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dt. Emine Zeynep Bal
Diş Hekimi , Endodonti (Kanal Tedavisi)

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Kanal tedavisi sırasında kullandığımız ilaçlar özellikle kök uçları açık olduğunda ya da sizin ki gibi kökler sinüs boşlukları ile ilişkili olduğunda, kanal dışına taşabiliyorlar. Bu kanal tedavisi sırasında oluşabilen bir komplikasyondur. Şikayetleriniz uzun süre devam ederse diş hekiminize bu durumu bildiriniz. Gerekli görürse sizi bir kulak burun boğaz doktoruna yönlendirecektir.

4 Ağustos 2021 15:05