VD
Soru Sahibi
29 Ağustos 2016 12:10

kan verme sonrası boyun kasılması

sabah aç karnına sağlık ocağına gidip tahlil için kan verdim 3 tüp kan alındı ancak damarlarım çok ince ve hassas olduğu için 4. iğnede damarım bulundu ve yavaş yavaş doldu tüpler iğneyi çıkarttığı an kolumda bir kasılma oldu daha sonra kolumdaki kasılma boynuma çıktı ne yapacağımı bilmiyorum oradaki hemşire geçer dedi hala gecmedi 2 saattir boynumu kıpırdatamıyorum kas gevşetici içtim ve boynuma masajla kas gevşetici krem sürdüm sizce bu kasılma neden olmuştur ve neden 2 saat gecmesine rağmen boynumu hareket ettiremiyorum

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Enver Şahin
Beyin ve Sinir Cerrahisi

4.ignede kan alınması ve bunun sizde meydana getirdiğşi stres ve boyunbaglarını bu strese baglı kasmanız temel neden gibi alğılanıyor.muayene olmadan kesin tanı olmaz.En yakın nörolji veya nöroşirurjı uzmanına başvurmanızı öneririm.geçmiş.olsun.

29 Ağustos 2016 20:47