YH
Soru Sahibi
30 Ağustos 2021 08:24

Kan testleri çarpıntı

Hocam iyi gunler dilerim çok onemli bir durum var size danismak istedim;1 haftadir concor yarim içtiğim halde hergun istirahat nabzim 98 ayaga kalkinca yine firliyor concoru tam çıkardım 4 gündür ve hala Ve surekli terliyorum klimada bilincim bozuk istahsizim uyuyamiyorum hic ve kaslarim asiri agriyor gogsum kolum agriyor saclarim dökülüyor kulagim çınlıyor hep.Kan testinde TSH:13 KOLESTROL:347 TRIG:212 LDL:247 HDL:57 3 AYLIK ŞEKER ORTA;BIRER YÜKSEK..SEDIMANTASYN:26 PLT:484 PCT:0.376 Garip cikan bunlar olmus Aile hekimi Hipotrioide girmişsin yine ondan bunlar birde kanda enfeksiyon var dedi.Kbb ya gittim ultrasonda lenf bezlerinde sislik varmış enfeksiyondan dedi klomax antibi.verdi.Icmeye basladim 2.gun D vitamini ampul ictim asiri diyare oldum sarı ve terleme carpinti hepsi artti Hocam bol su içtim ayran vs ama iştahsız halsizlik devam dun acile gittim Kalsiyum ve diski ve ckmb troponin egk bakmış normal dedi nabiz 98.Diger degerler aynı wbc:12 olmuş ve sodyum düşmüş:133 olmuş.D vitaminine bakilmamis yine.Bisey demedi dahiliyeye git dedi.Hocam surekli bas agrisi kulak cinlamasi Nabzimin hala yuksek olmasi halsizlik istahsizlik asiri terleme vs.Hocam yukselen çarpıntım ve ve diger seyler yuksek kolestrllerden olabilirmi acaba yada nedendir acaba ? korkuyorum ne yapmam lazim Hocam enfeksiyonda yada bu kan bozukliklarinda aritmi olurmu acaba

3 cevap
Cevaplar (3)

TSH:13 KOLESTROL:347 LDL:247 yuksek degerler dıyet spor gerekır dahılıyenın ust dalı metabolızma endokrın daha uygun olabılır ama her şey sızde yeme bu kadar yuksek kolestro0l zamanla damar problemını davet eder ılac gerekır ama önce dıyet spor ıle ne denlı dusuyor bakılsın ama kolestrol hıc bır sıkayet göstermez belırtı vermez

31 Ağustos 2021 13:18
YH
Soru Sahibi

Hocam iyi günler cikmamis yazdigim degerler buyrun.Wbc 12 TSH 13 kolest 347* ldl 247*trig 212*hdl 57.2.. Kolestroller Hipotroitten aşırı yukselmis Hocam seker ortalamasida 2 üstü.Acaba benim sikayetlerim bundanmidir bunlar asiri halsizlik sol kolda goguste yanma agri bacaklarda kasilma ağrı asiri terleme bilinc bulanikligi yapar mi acaba ? Hocam lenf bezlerimde sislik varmis cec antibiyotik verdiler aritmim için sorun olurmu acaba nabzimi tansiyonu daha cok dustu çünkü icerken..Hocam birde aylardir hic yürümemistim hep uzaniyorum ritim korkusundan.Bugun az yuruyeyim dedim evde 2000 adim yürüdüm ama 1000 adimdan sonra bas donmesi halsizlik bitkinlik kulak cinlamam vardi 2000 adim tamamlayabildim ve oturmadan tansiyonumu ölçtüm Hocam 9 a 6 nabiz 99...Oturdum ölçtüm Hocam 10 a 7 i 77..Hocam acaba kalp yetmezligi hastasi biseymi oldum ki ben eskiden *** *** ** adim atardim yorulmazdim korktum çok..Brintellix 15 mg..xanax 1.5 mg..levetrion..Concor yarım yada tam içiyorum hergun.

3 Eylül 2021 14:14

cec antibiyotik - aritmim için sorun olur mu ?--hayır 1000 adim--hiç bişey- sizin her gün en az *** *** ** adım geçmeniz şart diyet spor bir arada olmalı ama sadece bunlar da yetmez yaş genç ve kalp riski fazla değil ama kolestrol ilacı da gerekecek kadar yüksek değerler

4 Eylül 2021 13:47
YH
Soru Sahibi

Hocam mutlu pazarlar.Yasam hastanesinde kardiyoliga gittim ekoya bakti normalmis.Ekg normalmiş yine 90 larda.Asiri halsizlik yürüyememe bas donmesi dusuk tansiyondan dedi concoru ceyrek ic dedi ama yarim icince bile bazen aritmi tasikardi oluyor yine.Ve diger tansiyon dusurucu ilaçlarla icme dedi.Brintellix vagus sinirini bastirdigi icin nabiz tansiyon dusuruyor biraz birakir birakmaz tekleme aritmi daha kotu oluyor.Ama içtim mi ayaga kalkamiyorum cik kilo aldim icmezsem nabiz 200 ustu tasikardi kaldırmıyor ayaga ve teklemeler ben napacam Hocam ? TSH:12 hala.Kolestroller için ilac vermedi.Geceleri gunduz gelen *** *** ** geçmeyen tasikardiye inanmadi Hocam.Ablasyon olursan bi yerde yine tekrarlar geçmeyebilir dedi oyle olsa duramazsin dedi.Ama acil ekipleri ben sahidiz Hocam ve Özel gunlerimde dahada artiyor bu aritmi Hocam ve gece terlemeleri ateş basmasi var kadinlik hormonlarim cok bozuk aritmiyi tetikliyor hormon almalimiyim ? Birde hocam ani sinirlendim mi hemen gogsumun ortasina baski giriyor 10 dk felan surup sakinlesince geciyor acaba bu anjina mi Hocam perimenopozdan yada baska biseyden ?

12 Eylül 2021 16:06

sizin yüzyüze ve bir çok doktorun olduğu sabit bir ekiple tedaviniz bile zor. uzaktan yardımcı olmak mümkün değil. ama en başta diyet kilo spor daha da önemlisi psikiyatri en son kalp

24 Eylül 2021 10:46