ey
Soru Sahibi
7 Ocak 2016 14:22

kan pıhtılaşması

merhaba hocam; şuanda 40 yaşındayım 38 yaşında 1 kez normal yolla kendiliğinden hamile kaldım. Kalbini duyamadık alındı. trombofili panelim protrombin normal, faktör V normal, mthfr c677t heterpzigot, mthfr a1298c heterozigot paı1 4g>5g normal B-fbrinogen-455 g>a heterozigot faktör xııı v34l heterozigot gpıııa l33p normal bu değerlerle kan sulandırıcı iğne yaptırmalımıyım ??? 8 ay bekledik olmayınca yaş faktörü nedeni ile tüp bebek denedik . 5. gün embriyosu ile hamile kaldım ancak gelişimi yeterli olmayınca kürtaj oldum. Bundan üç ay sonrada yeniden tüp bebek denemesi. Ancak yumurtalarım erken çatlayınca doktor yakalayamadı aşılama yaptı. betahcg 40 bir sonraki 80 bir sonraki 60 oldu ve şuan kanamam başladı. Bu aşamalardan sonra Bize öneriniz ne olur. (eşimin spermlerinde sıkıntı yok gayet iyi)

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Prof. Dr. Bahar Uslu
Histoloji ve Embriyoloji

En dogru seyler yapilmis..Ayni merkezde tedavinize devam etmenizi oneririm. Size diger tup bebek hastalarindan biraz daha fazla sabir ve emek gerektiginin farkindayim. Olacagina dair inancim var. Vucudunuz antikor yaptigi icin bebegi reddetme ihtimali her zaman var. Kan sulandirici tedavi ve iyi bir psikoloji ve biraz da sans ile bu hastaliktan cocuk sahibi olan binlerce hastamiz var...sevgilerimle.

8 Ocak 2016 19:33