AF
Soru Sahibi
10 Ağustos 2021 19:30

Kan ilacı kullanımı

Merhaba kızım 6 aylık 8 kilo 4.ayında vegaferon verildi fakat doktorumuz 6.ayında kullanırsın dedi suan başlicam fakat kaç damla başlicağımı bilmiyorum yardımcı olurmusunuz ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Hayati Er
Aile Hekimliği

1 yasa kadar idame demir tedavisi 1mg/kg hesabıyla verilir.Tedavide çocuğun hemoglobin gibi kan parametrelerini bilmek gerekir.Doktorunuzun tavsiyesini dinlemek en doğru olandır. Çocuğunuz sağlıklı ise 3 yada 4 damla şeklinde kullanılabilir.

22 Ağustos 2021 14:30