ko
Soru Sahibi
12 Ekim 2015 00:16

Kalsiyum ca

Saygilar.45gunluk bir kizim 1 aydir gaz sorunu diye anladigimiz megerse kalsiyum yuksekligiymis.(11.3)ayrica idrarda iltihap gorundugu icin zimag ve d vitaminini kesin dedi dr.kestik ve bugun 2.gun cocukta uyku bozukluklari duzeliyor goruntusu var.yanlis tedavi yuzunden 1 aydir ugrasiyoruz.sorum su olacak.bacaklarini karina cekerek ellerinide yuzlerine surterek uyku esnasinda esnemeye benzer kasilma hareketleriyle uyaniyor biraz sallayip tekrar uykuya daliyor.2 gun oncesine kadar asiri huysuzluk uykusuzluk cekiyordu d vitamini ve zimag ta kestik iyiye goruntu var.bokrekler temiz cikti.acaba bu 11.3 deger cok mu fazla?korkumuz acaba zarar verdimi bebege tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Ergun Çetinkaya
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları

Ca yüksekliği önce idrarda kum şeklinde kendini gösterir yani eğer idrar yaparken kum düşürüyorsa bu şikayetleri olabilir. Bol su içirmenizi tavsiye ederim.

21 Ekim 2015 18:46