YH
Soru Sahibi
10 Mayıs 2018 10:22

kalp romatizmasi

benim oglum kalp romatizma si oldu 3 sendir koruyucu kullaniyordum fakat oglum busene vurdurmakda kaciyor okul hayatina ignenin zarari oldugunu dusunuyor (15.yas) boyle bir yan etkisi varmi ne yapmam gerekiyor 6 ayda bir kontrolu devam ediyor

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Ömer Tanyeli
Kalp Damar Cerrahisi

Öncelikle geçmiş olsun.. İğne vurdurmanın zararlı olması gibi bir düşünce son derece yanlış.. Akut romatizmal ateş ve enfektif endokardit gibi son derece ani gelişen ve hayatı tehdit etme potansiyeline karşı yapılabilecek en önemli davranış rutin kontrollerine devam etmesi ve önerildiği gibi penisilin içerikli iğnelere devam etmesi olacaktır.. Saygılarımla..

25 Mayıs 2018 15:56