fe
Soru Sahibi
1 Mart 2020 17:22

kalp krizi

merhaba kolay gelsin.. Kalp damarlarının tıkalı olup olmadığını net olarak anlayabildiğimiz bir yöntem var mıdır? ekg kalp ultrasonu ve kan tahlili tanı koymada yeterli midir? sürekli kalp krizi geçirme korkum var ve bu durum hayatımı zindana çevirmiş durumda hayatıma sağlıklı bir biçimde devam edebilmem adına kesin biçimde kalbimde problem olmadığından emin olmak istiyorum ve yalnızca yukarıda saydığım testler yapıldı tekrar 2. bir görüs almama gerek var mı? yasım 23

1 cevap
Cevaplar (1)

Bu saydığımız testlerin yanında birde efor testi de yapılabilir. Sigara diyabet hipertansiyon gibi risk faktörlerinin olmadığı kişilerde bayanlarda 55 yaşın erkeklerde 45 yaşın üstünde genelde kalp hastalığı riski beklenir. Rahat olun sağlıklı günler dilerim.

6 Mart 2020 22:45