AS
Soru Sahibi
23 Şubat 2021 19:49

Dammar tıkanıklığı

Ekrem Bey, annem daha önce bypas oldu. Şuanda bi damar tıkanık, açılmaz denildi. Bu damarın açılma imkanı var mı? Anjiyo sonuçları: LMCA: Normal LAD: D1 sonrası %100 tıkalı, LIMA-LAD açık, D1 plaklı, CFX: Plaklı, distali tortiyöz, RCA: Plaklı

1 cevap
Cevaplar (1)

Uzun bir süre sorularla ilgilenemedim, gecikme için özür dilerim, Tıkalı damar için bypass yapıldığı ve oda açık olduğundan dolayı o damarın açılmasına gerek yok, ancak teknik olarak açmak imkansız değil, gereksiz.

9 Ağustos 2021 00:36