fe
Soru Sahibi
3 Mayıs 2020 10:52

kalp krizi fibromiyalji

merhaba ekrem bey; göğüste sıkıştırıcı batıcı tarzda ağrı genelde kalp ile ilişkili bir ağrı mıdır? fibromiyalji genellikle kalp krizini taklit eder mi çünkü bu tarz şikayetlerim genellikle nemli ve yağışlı havalarda olmakta. 3 kez kalp muayenesi oldum ve hepsi temiz ancak göğüste sıkıştırıcı ağrım yeni basladı yasım 24 kilo fazlam olduğu için korkmaktayım şimdiden tesekkürler sevgiyle kalın

1 cevap
Cevaplar (1)

Eforla veya emosyonel stresle ilişkili ve istirahatle geçen, ve sıkıştırıcı vasıfta olan ağrılar kalple ilişkilidir. Tabi yaş hipertansiyon diabet sigara gibi risk faktörlerine göre durumu değerlendirmek gerekir. Genç yaşta batıcı olan ve eforla ilişkisiz ağrılar genelde kalp dışı ağrılardır.

24 Mayıs 2020 23:57