KZ
Soru Sahibi
15 Mart 2018 21:29

Kalın bağırsagin gelismemesi

Merhabalar 1 aylık bir bebeğimiz var.Dogustan kalın bağırsagi gelismemis.calismiyo sinirlerle ilgili bir problem varmis.5 günlükken bir ameliyatla kalin bağırsağin 15 santimetresi alındı.suan kolostomiyle bağırsak dışarı agizlastirildi.Doktorlar çocuğu eve gönderdi.cocuk yediklerini direk bosaltiyo.2014 yılında bir kız çocuğuna benzeri bir ameliyat yapmışsınız bizim bebek için ne yapılabilir

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Mustafa Çelik
Çocuk Cerrahisi

Geçmiş olsun, öncelikle kalın barsakta ne kadarlık bir alanın çalışmadığı önemli. Sadece 15 cm ise çok sorun olmaz. Çocuğunuza 6 ay ya da 1 yaş civarına geldiğinde yapılacak ikinci ameliyatla kolostomisi kapatılıp çalışan kalın barsak aşağı çekilecektir. Ehil ellerde yapılacak ameliyatla çok sorun olmayacağını düşünüyorum. İyi günler diliyorum...

15 Mart 2018 21:59
KZ
Soru Sahibi

Doktor bey bebek yigenim olur bütün bildiğimi yazdım ilk soruda biz Gaziantep'te yaşıyoruz buradaki doktorlar pek bişey yapamayız dediler biz de sizin elif ecrine yaptığınız ameliyatı duyduk hem şuan elif Ecrin ne durumda onu bilmek istiyoruz hemde sizinle iletişime geçmek istiyoruz şuan hangi hastanede olduğunuzu yada size ulasabilecegimiz bu numara verir misiniz burdan günde bir soru sorma hakkım var eğer size ulaşabilirsek anne ve babası size daha ayrıntılı bilgi verir siz belki bişeyler yapabilirsiniz bebek için çok teşekkürler sorunda cevap verdiğiniz için

16 Mart 2018 01:03
Op. Dr. Mustafa Çelik
Çocuk Cerrahisi

Mail adresim m_celik1@yahoo.com. Burdan durumu detaylı yazabilirsiniz.

17 Mart 2018 00:16