TE
Soru Sahibi
13 Nisan 2018 16:41

Kalıcı üst dişimdeki sallanma

Merhabalar ben 25 yaşındayım ön üst dişim aniden sallanmaya başladı sebebini anlayamadıgım bir sekilde. Bundan 10 sene önce tel tedavisi gördüm. Yakındaki bir doktora gittim diş kökünüzde genişleme mevcut kanal tedavisi yapılması gerekiyor yapılırsa sallanması durur ve dişinizi kaybetmezsiniz dedi röntgen çekip buna bakarak söyledi. Fazla sallanmıyor sallanması artarsa kanal tedavisini uygularız dedi. Tel tedavisi görenlerde bu tip sorun görülebiliyor dedi. İlk defa diş kökü genişlemesi denen birşey duyuyorum araştırdım bir veri bulamadım internette . Ne kadar dogrudur acaba ? Ön diş oldugu için biraz tedirgin ve telaslıyım dişim düşermi aniden diye. Yol gösterirseniz sevinirim. Teşekkürler.

2 cevap
Cevaplar (2)
Dr. Öğr. Üyesi Güzide Pelin Sezgin
Diş Hekimi , Endodonti (Kanal Tedavisi)

Diş kökü genişlemesi diye birşey yoktur, kökte erime, rezorpsiyon ya da kemikte lezyon gibi şeyler olabilir. Röntgeni görmeden birşey söylemek burdan imkansız, başka doktor ya da endodonti uzmanına görünüp tekrar görüş almanızı tavsiye ederim,geçmiş olsun..

15 Nisan 2018 09:21
TE
Soru Sahibi

Çok teşekkür ederim

17 Nisan 2018 11:46
Dr. Öğr. Üyesi Güzide Pelin Sezgin
Diş Hekimi , Endodonti (Kanal Tedavisi)

Geçmiş olsun

22 Nisan 2018 10:00